برای نخستین بار در جهان؛ "آنژی پارس" داروی گیاهی درمان زخم پای دیابتی رونمایی شد "آنژی پارس" داروی گیاهی درمان زخم پای دیابتی که برای نخستین بار در جهان از سوی محققان ایرانی تولید شده است امروز در بیمارستان امام خمینی (ره) با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این دارو صبح امروز در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) تهران با حضور وزیر بهداشت، مهندس سجادی رئیس دفتر همکاریهای فناوری ریاست جمهوری، دکتر فرهادی رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران کشور و دکتر باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و گروه تولید کننده دارو رونمایی شد.

در این مراسم داروی "آنژی پارس" ANGIPARS که برای درمان زخم پای دیابتی کاربرد دارد، معرفی شد. این دارو به عنوان دارویی جدید و فوق العاده موثر در درمان این زخم بکار می رود.

روشهای جدید درمانی که برای درمان پای زخم دیابتی بکار می رود می توان از فاکتورهای رشد موضعی، پیوند پوست، ترمیم زخم با استفاده از فشار مکش، درمان با اکسیژن پر فشار، حرارت درمانی، درمان با لیزر، سلول های بنیادی نام برد.

این دارو در دوزهای درمانی هیچگونه عارضه جانبی جدی ندارد و اثرات درمانی دارو پیش از هفته دوم آشکار می شود.

اثرات دارو بلند مدت بوده و اثربخشی آن حتی پس از اتمام دوره درمان تداوم می یابد، استفاده از این دارو در درمان زخم پای دیابتی کاملاً مقرون به صرفه است. این دارو همچنین می تواند از قطع عضو نیز پیشگیری کند.

تحقیقات این دارو با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شیراز، تبریز و ایران و سازمان هلال احمر، دانشگاه تربیت مدرس انجام شده است.

 

دسته ها : پزشکی
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

راکت کاوشگر یک با دستور رئیس جمهوری به فضا پرتاب شد دکتر محمود احمدی نژاد دستور پرتاب راکت کاوشی کاوشگر یک با نام "سفیر"را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پایگاه پرتاب فضایی کشور به منظور پرتاب ماهواره ای ایرانی از داخل خاک کشور طراحی و ساخته شده است.

رئیس جمهور در هنگام پرتاب این موشک گفت: انشاء‌ الله این گام بلندی در جهت خدمت به بشریت و مردم کشورمان باشد.

این پایگاه فضایی امروز با پرتاب کاوشگر یک مورد بهره برداری قرار گرفت. این پایگاه به منظور پرتاب ماهواره ‌های ایرانی در داخل کشور طراحی و ساخته شده و راکت کاوشی از جمله مقدمات اولیه پرتاب ماهواره به مدار است.

ماهواره امید نیز که یک ماهواره تحقیقاتی پیشرفته است به دست توانمند دانشمندان ایرانی طراحی و ساخته شده است که در مدار ارتفاع پایین قرار می گیرد. این ماهواره و سامانه پرتاب آن توسط کارشناسان نخبه جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است. این ماهواره در آینده پرتاب خواهد شد.

با ساخت این ماهواره جمهوری اسلامی ایران به یازدهمین کشوری که توانمندی ارسال ماهواره به فضا را دارد، تبدیل شد.

 

دسته ها : هوافضا
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

 

 

با تداوم مشکلات بر سر راه تولید فرمول ایرانى به آخر خط رسید انجمن مهندسان آمریکا SAE اعلام کرد، دانشجویان ایرانى پس از ۲۰ سال از تاریخ برگزارى مسابقات فرمول دنیا، اولین خودروى فرمول خاورمیانه را طراحى و تولید کرده اند


اگر طهماسب مظاهرى، مدیر عامل پیشین بانک توسعه صادرات و رئیس کل کنونى بانک مرکزى ریسک نمى کرد و اسپانسر ۱۱ پسر جوان ۲۱ تا ۲۳ ساله نمى شد آیا انجمن مهندسین آمریکا (SAE) که پایه گذار معتبرترین مسابقات طراحى، ساخت، مدیریت و بازاریابى خودروهاى فرمول در دنیاست، مى توانست در سایت رسمى اش اعلام کند که خودروى فرمول دانشجویى ایرانى ها اولین خودروى فرمول خاورمیانه ظرف ۲۰ سال گذشته بوده است
ایران پس از ۲۰ سال توانسته در بخش دانشجویى این مسابقات توان طراحى و تحقیقاتى اشرا ابراز کند.
در میان کشورهاى آسیایى نیز ژاپن، کره جنوبى و هند به ترتیب ،۵ ۴ و ۲ سال است که در این مسابقات بین المللى شرکت مى کنند، اما هر سال با یک طراحى جدید و با صرف هزینه هاى هنگفت.
مردم آلمان، انگلستان، استرالیا و کانادا هر ساله براى سرگرمى به دیدن مسابقات فرمول یک مى روند اما انجمن مهندسین آمریکا که پایه گذار معتبرترین این مسابقات است، تیم هاى تحقیقاتى برتر و جوانان پژوهشگر و خلاق را شناسایى و به مراکز دانشگاهى و صنعتى معرفى مى کند.
شرکت هاى خودروساز که براى نشان دادن تکنولوژى برترشان واحد تحقیق و طراحى فرمول یک را در کارخانجات خود راه اندازى کرده اند، از میان منتخبان این مسابقات، طراحان مبتکر را براى همکارى و ادامه تحصیل دعوت مى کنند.
براى شرکت «هیوندا» بسیار مهم است که در «رزومه» افرادى که براى اشتغال به آنجا مراجعه مى کنند، حضور در مسابقات فرمول ذکر شده باشد.

 


با این همه فکر مى کنید ایران چه جایگاهى در طراحى و ساخت فرمول یک داشته باشد حجت نورى که قائم مقام کاپیتان تیم دانشجویى ساخت خودروى فرمول است از رنج هاى شش ماهه براى بازاریابى و جلب اسپانسر مى گوید.
او که در حال تحصیل در رشته ماشین آلات کشاورزى دانشگاه اصفهان است واقعیاتى تلخ را درباره نامه نگارى با خودروسازان، قطعه سازان و شرکت هاى نفتى بازگو مى کند: «شش ماه براى جذب اسپانسر به همه صاحبان صنایع بزرگ و کوچک مراجعه کردیم، دست آخر هم به آقاى احمدى نژاد نامه نوشتیم و گویا نامه رئیس جمهور براى بررسى و اقدام به خودروسازان ارسال شده بود
داستان ساخت خودروى فرمول دانشجویى ایرانى وقتى شنیدنى تر مى شود که ایران خودرو و سایپا در ذیل نامه رئیس جمهور این عبارت را پاراف مى کنند: «ساخت چنین خودرویى در ایران به لحاظ پائین بودن سطح تجهیزات آزمایشگاهى تقریباً غیرممکن است
اگر چه دو خودروساز مطرح کشور واحد تحقیقات ساخت خودروهاى فرمول یک را در کمپانى هاى خود ندارند اما ایران خودرو به دلیل پیشرفته بودن تجهیزات آزمایشگاهى اش به دانشجویان دانشگاه اصفهان وعده مى دهد تا بتوانند براى استفاده از برخى وسایل آزمایشگاهى به آنجا مراجعه کنند.
به گفته نورى، براى کالیبره کردن سنسورهاى موتور انژکتورى ۶۰۰ سى سى فرمول دانشجویى به دستگاه «دینامومتر» نیاز داشتیم که فقط آزمایشگاه ایران خودرو این دستگاه را در اختیار دارد اما متأسفانه با آن که وعده همکارى داده بودند اما نتوانستیم از آن استفاده کنیم.
اعضاى این تیم معتقدند که قطعاتى را طراحى کرده و ساخته اند که حتى قطعه سازان با داشتن دستگاه هاى پیشرفته قادر به ساخت آنها نبوده اند، این تیم از قطعه سازان هم براى همکارى هاى فنى ناامید شدند.
یکى از اعضاى این تیم دانشجویى از رابطه نادرست دانشگاه و صنعت در زمینه تحقیقات گلایه دارد و مى گوید: به همه شرکت ها فکس زدیم حتى سرپرست تیم و یکى از مسئولان دانشگاه حضورى به شرکت هاى صنعتى مختلف مراجعه کردند اما دست آخر شرکت فولاد مبارکه، تا سقف یک میلیون تومان اسپانسر ما شد. اما اصلى ترین اسپانسر بانک توسعه صادرات با صرف اعتبارى بالغ بر ۶۰ هزار دلار براى طراحى، ساخت و شرکت در مسابقه بود آن هم به خاطر حضور دکتر مظاهرى و ریسک پذیر بودن ایشان.
نکته مهم و تأمل برانگیزى که عضو تیم دانشجویى ساخت خودروى فرمول، به آن اشاره کرد رابطه نادرست دانشگاه و صنعت است.
اگرچه دانشگاه هاى صنعتى از جمله دانشگاه شریف وعلم و صنعت، دفتر همکارى صنعت و دانشگاه را تأسیس کرده اند که صنعتگران مى توانند جدیدترین یافته هاى تحقیقاتى را از آنجا درخواست کنند اما هنوز صنعتگران به موضوع اسپانسر به چشم هزینه بازگشت نگاه مى کنند. در حالى که این رابطه در سایر کشورها بویژه کشورهاى صنعتى کاملاً معکوس است و شرکت ها نمایندگانى را به دانشگاه ها براى حمایت مالى از پروژه هاى تحقیقاتى اعزام مى کنند. نامه نگارى ها و تشریفات ادارى دست و پاگیر نیز یکى دیگر از مواردى است که مشکلات اجرایى براى تیم هاى تحقیقاتى ایجاد مى کند، دانشجویان دانشگاه اصفهان هم از این تشریفات بى بهره نماندند.
این نامه نگارى ها تا حدى در پیشرفت کار کندى ایجاد کرد که به بازماندن تیم فرمول دانشجویى از حضور در مسابقات آلمان منجر شد. اعضاى تیم مدعى اند که در مسابقات آلمان ثبت نام کرده و کلیه مدارک خود را براى اخذ ویزا در زمان مناسب به دانشگاه ارائه کرده بودند اما به دلیل همکارى نکردن دانشگاه در ارسال به موقع مدارک به سفارت آلمان فرمول دانشجویى ایرانى ها از حضور در مسابقات آلمان که در شهریور ۸۶ برگزار شد، بازماندند. این تیم مقام سوم طراحى خودروى فرمول دانشجویى که اوایل تابستان در معتبرترین مسابقات این خودرو در انگلستان برگزار شد را کسب کرد.
از میان ۱۰۷ کشور دنیا، انگلیس و پرتغال رتبه هاى اول و دوم و تیم دانشجویى ایران نیز مقام سوم طراحى را کسب کرد. هرچند در این مسابقات فقط به تیم برتر از نظر طراحى، ساخت، مدیریت و بازاریابى جایزه داده مى شود اما حضور ایران براى اولین بار در این مسابقات و کسب رتبه سوم در طراحى جاى تأمل و حمایت بیشترى دارد.
پس از برگزارى این مسابقات محمد خدابخشیان کاپیتان این تیم براى ادامه تحصیل به کشور سوئد مى رود. بى تردید حضور وى در سمت راهبر فنى این تیم در جذب وى در مراکز تحقیقاتى آن کشور تأثیر گذار بوده است.
همچنین یکى دیگر از اعضاى این تیم نیز از یکى از دانشگاه هاى کشور کانادا دعوتنامه دارد. این آرزوى سایر اعضاى تیم است که براى ادامه تحصیل به سایر کشورها بروند.
خودروى فرمول دانشجویى که هم اکنون در گوشه اى از دانشگاه اصفهان در حال خاک خوردن است به گفته نورى، اولین، تنهاترین و آخرین خودروى فرمول دانشجویى ایران خواهد بود زیرا به نظر نمى رسد سایر دانشجویان در پى تکمیل تکنولوژى این خودرو باشند و سیستم آموزشى نیز انگیزه اى براى تحقیق ایجاد نمى کند و رابطه صنعت و دانشگاه نیز تعطیل است.
حمایت خودروسازان در مراسم رونمایى از این خودرو که توسط بانک صنعت و معدن کمتر از یک ماه قبل برگزار شد جالب و تأمل برانگیز بود، مدیرعامل ایران خودرو در این مراسم براى تداوم این تحقیقات اعلام آمادگى کرده بود.
«
هیوا»، فرمول دانشجویى ایرانى که طراحى آن از نیمه دوم سال ۸۴ آغاز شد و در پایان شهریور ۸۵ به اتمام رسید آغاز ساختش به دلیل نبود اسپانسر مالى تا فروردین ۸۶ به تعویق افتاد اما با چهار ماه کار شبانه روزى ۱۱ پسر جوان ۲۱ تا ۲۳ ساله موفق شدند در ۱۷ تیرماه ۸۶ آن را خلق کنند و حالا پس از گذشت شش ماه از تولد «هیوا» به جسمى تزئینى در دانشگاه اصفهان تبدیل شده است. شاید باور اعضاى تیم سازنده این فرمول، درست باشد و هیوا اولین، آخرین و تنهاترین خودروى فرمول دانشجویى ایران باشد، شاید هم سال دیگر جایزه فرمول دانشجویى به اماراتى ها، کویتى ها، پاکستانى ها و یا عربستانى ها اعطا شود.
مشخصات نخستین خودروى فرمول ایرانى هیوا (۲۰۰۷)
حداکثر سرعت: 220 کیلومتر
پیمایش مسافت: 750 متر در کمتر از چهار و نیم ثانیه
وزن: 220 کیلوگرم بدون راننده
ارتفاع مرکز جرم خودرو از زمین: 340 میلى متر
طول کل خودرو: 2980 میلى متر
عرض خودرو: 1450 میلى متر
فاصله محور جلو و عقب: 1750 میلى متر
ارتفاع خودرو: 1180 میلى متر
موتور وسط با توان ۷۵ اسب قدرت و گشتاور ۶۰ نیوتن متر با ۱۶ سوپاپ و سوخت بنزین با اکتان ۹۵ به بالا
موتور ۴ سیلندر خطى با ۶۰۰ سى سى حجم و مجهز به دو انژکتور براى هر سیلندر با کنترل پردازشگر الکترونیکى
مجهز به سیستم بهینه شده ورودى هوا و خروجى گاز طراحى و ساخته شده توسط تیم فرمول دانشگاه اصفهان

 

حداکثر دور موتور: 15 هزار و دور مجاز ۱۷ هزار دور بر دقیقه
مجهز به سیستم انتقال قدرت با یک گیربکس شش دنده و یک کاهنده چرخ دنده زنجیر با نسبت ۱:3 و یک دیفرانسیل با کنترل کننده slip بر روى چرخ هاى عقب.
تایرهاى slick با ابعاد ۲۰/۵ ۶ ۱۳ در جلو و ۲۰/۵ ۷ ۱۳ در عقب
داراى سیستم هوشمند ضدحریق در موقع واژگونى خودرو با قطع سوخت ارسالى به انژکتور
داراى سیستم ایمنى قطع سوخت در هنگام بروز مشکل در سیستم ترمز
داراى سیستم تعلیق دو جناقى با کمک فنرهاى تعبیه شده در داخل بدنه براى افزایش قابلیت آیرودینامیکى
استفاده از مکانیزم pullrod در تعلیق جلو و pushrod در تعلیق عقب
مجهز به کمک فنرهایى با قابلیت تنظیم دمپینگ براى رسیدن به حداکثر قابلیت دینامیکى خودرو
قابلیت سیستم تعلیق با ۶۸ anti dive درصد و ۶۰anti squat درصد
داراى سیستم ترمز با دو دیسک در جلو و یک دیسک در عقب، قابل تنظیم با توجه به بار دینامیکى بر روى چرخ هاى جلو و عقب
سیستم ترمز inboardدر جلو با کالیبر دو پیستونه وoutboard در عقب با کالیبر چهار پیستون
داراى شاسى دو تکه به صورت فریم فضایى با لوله هاى فولادى در جلو و استراکچر آلومینیومى در عقب
داراى سیستم فرمان رک اند پینیون rak and pinionقابل تنظیم با کمینه سایش تایر و مجهز به آزادسازى سریع غربالک فرمان
بدنه آیرودینامیکى از جنس کامپوزیت فایبرگلاس و با دو کانال ورودى هوا
مجهز به استراکچر آلومینیومى ضد ضربه با قابلیت جذب انرژى ۳/۷ K

 

 
دسته ها : صنعت
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

رئیس پژوهشکده رنگ از ساخت قیر رنگی برای اولین بار در مقیاس آزمایشگاهی خبر داد.

دکتر علی اکبر یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: در کشور ما بیشتر از قیر سیاه استفاده می شود، در حالی که رنگی شدن آن نیز کاربردهای زیادی در شهر سازی و جاده سازی دارد.

یوسفی به کاربردهای قیر رنگی اشاره کرد و افزود: در بسیاری از کشورها بخشهایی از بزرگراهها به جای استفاده از رنگ، از آسفالت رنگی استفاده می شود که به دلیل رنگی بودن قیر موجب زیبا سازی شهر می شود. علاوه بر این در مکانهایی که کشیدن حصار برای مسیرهای ویژه امکاه پذیر نیست،می توان این محصول را به کار برد.

رئیس پژوهشکده رنگ همچنین به کاربرد آن در تونلها و مناطقی که نور در آن محدود است پرداخت و اظهار داشت : با استفاده از این نوع قیر در تونلها حدو 30 درصد در هزینه های انرژی روشنایی صرفه جویی می شود.

وی با بیان این که تا کنون قیر به رنگهای سفید، سبز، قرمز، زرد تولید شده است تاکید کرد: چون در تولید این نوع قیر از پلیمر استفاده شده از کشش بیشتری نسبت به قیرهای معمولی دارد و این خاصیت سبب شده تا در برابر گرما و سرما مقاومت بیشتری داشته باشد.

یوسفی ادامه داد: این محصول در حال ثبت است و با توجه به کاربرد زیاد این محصول، تا کنون هیچ مرجعی متقاضی  قیر رنگی نشدند. 

دسته ها : صنعت
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

پژوهشگران دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ساخت دستگاه چند نازله موفق به تولید نیمه صنعتی لایه های نانولیفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمال دوستدار مجری طرح با اشاره به کاربردهای گسترده لایه های تولید شده از الیاف نانو گفت : در این فناوری وقتی که تعداد نازله ها بیش از 5 نازل می شود به مقیاس نیمه صنعتی رسیده ایم.

وی افزود: این دستگاه مواد پلیمری مختلف از جمله نایلون و اکریلیک با استفاده از فشار دقیق و کنترل شده گاز به نازل ها فرستاده شده و قطره کوچکی از ماده در سر نازل تشکیل می شود، سپس در حضور میدان قوی الکتریکی ایجاد شده به میزان 20 تا 30 هزار ولت، تارهایی در مقیاس نانومتر از سطح قطره جدا و به سمت صفحه زیرین حرکت می کنند.

دوستدار برتری دستگاه خود را در مقایسه با نمونه های متداول، استفاده از شیوه ای ارزان برای دستیابی به این فناوری ذکر کرد و گفت: در روش های معمول از پمپ های ویژه برای تشکیل قطره استفاده می شود که بسیار هزینه بر هستند و از طرف دیگر جزئیات این فناوری هم در مقالات بیان نمی شود.

وی افزود: برتری دیگر، چسبندگی مناسب لایه های ایجاد شده از نانو الیاف است که در مقایسه با دستگاه های وارداتی از خارج، قابلیت اتصال به زیر لایه های مختلف را دارا است.

بر اساس این گزارش لایه های تشکیل شده از نانو الیاف کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارند. از جمله این کاربردها، ساخت فیلترهای جدا کننده ذرات بسیار ریز از جمله میکروب و آلودگی، جداسازی دو مایع از یکدیگر، افزایش کارآیی کاتالیزورها، افزایش خواص فیلترها و بالا بردن عمر آنها و در صنایع پزشکی در تهیه باند های زخم غیر قابل نفوذ برای میکروب ها، ماسک های پزشکی و فرآورده های مرتبط است.

به گزارش مهر، طراحی بخش های مختلف این دستگاه و همچنین ساخت آن در این طرح و در قالب رساله کارشناسی ارشد مهندسی نساجی انجام شده است.

دسته ها : صنعت
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

سیستم انتقال اطلاعات سنسورهای خودرو بدون سیم برای اولین بار در کشور توسط یک پژوهشگر دانشگاه علم و صنعت ایران ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این پروژه طراحی و ساخت یک سیستم بی سیم برای انتقال اطلاعات دور موتور خودرو تجربه شده است. همچنین در این طرح ایده جدیدی در گیرنده و فرستنده بکار رفته است که نه مانند گیرنده و فرستنده های تاکی واکی دقت پایینی داشته باشند و نه مانند گیرنده های مادون قرمز نیاز به شرایط رو در رو قرار گرفتن (face to face) داشته باشند. در سیستم مذکور گیرنده و فرستنده مورد نظر از نوع FSk بوده که از دقت بالایی برای ارسال و دریافت اطلاعات برخوردار است.

کاهش میزان استفاده از سیم در خودرو، کاهش وزن خودرو، ارسال اطلاعات به صورت دقیق تر، عدم توانایی از کار انداختن بعضی از سنسورها (مثل کیلومتر شمار)، سادگی در عیب یابی، عدم تاثیر نویز موتور بر سیستم و جلوگیری از مشکلاتی نظیر قطعی سیم از مزایای این سیستم است

دسته ها : صنعت
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

دستگاه تمام خودکار سیکلی خمش خالص پارچه برای تعیین دقیق و محاسبه میزان مقاومت خمشی پارچه های مختلف در دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید آجلی مجری طرح، مقاومت خمشی را یکی از ویژگی های مهم پارچه ذکر کرد که در آویزش، زیر دست و راحتی پوشش پارچه و البسه تاثیر زیادی دارد.

وی گفت: تشخیص میزان سختی خمشی برای مردم توسط لمس پارچه انجام می شود که مسلما افراد نمی توانند برداشت دقیق و هماهنگی داشته باشند.

وی افزود: این داده به تولید کنندگان، قبل از تولید انبوه و به مصرف کنندگان در زمان خرید کمک می کند تا پارچه ای متناسب با نیاز خود انتخاب  کنند، چرا که ممکن است مثلا پارچه ای که سختی آن برای ملافه مناسب باشد، برای پرده یا پیراهن خریداری شود یا در صنعت، پارچه ای به مقدار زیاد تولید شود که خصوصیات مورد نظر مصرف کنندگان را نداشته باشد.

مجری طرح، اساس کار دستگاه ساخته شده را این گونه ذکر کرد که با اعمال گشتاورهای خمشی تقریبا خالص به نمونه به میزان معین و به طور پیوسته، مقدار انحناهای ایجاد شده توسط این ممان ها در نمونه اندازه گیری گردیده و منحنی " هیسترزیس انحنا - گشتاور توسط دستگاه رسم می شود.

وی افزود: نمونه بین فک دستگاه و وزنه شناور متصل می شود و با حرکت چرخشی فک بالا، پارچه به آهستگی شروع به خمش کرده و مقدار زاویه خمش نمونه توسط حسگر لیزر اندازه گیری می شود. در این دستگاه زمانی که میله فلزی باریک، نور لیزر فک پایینی را قطع می کند، بازگشت نور توسط دستگاه تشخیص داده شده و در نرم افزار طراحی شده ثبت می شود.

آجلی اضافه کرد: متاسفانه در صنایع کشور از هیچ گونه دستگاه آزمایش خمش خالص استفاده نمی شود و همچنین در دستگاه های دستی و نیمه خودکار مورد استفاده در دانشگاه زمان محاسبه طولانی و اندازه گیری به روش چشمی به دشواری انجام می شود.

وی گفت: روش متداول کنونی در صنایع و موسسات علمی خارج کشور استفاده از دستگاه مشابه تولید ژاپن (کاواباتا) است که از روش دیگری برای تعیین همین اطلاعات استفاده می کند ولی
بسیار گرانقیمت است که در مقابل طرحها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

آجلی افزود: امیدوار است این دستگاه علاوه بر کاربردهای پژوهشی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صنایع نیز به کار گرفته شود. این دستگاه علاوه بر استفاده در اندازه گیری رفتار خمشی نمونه پارچه ها و منسوجات بی بافت می تواند در مورد فیلم های نازک پلیمری، کاغذ و رشته های نخ نیز به کار گرفته شود.

دسته ها : صنعت
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

رئیس سازمان جغرافیایی وزارت دفاع از راه اندازی 5 ماهواره راداری در فضا خبر داد و گفت: این ماهواره ها قادرند از بخش های تاریک و ابری زمین نیز تصویر برداری کنند که یکی از این پنج ماهواره، ماهواره سینا است که به عنوان اولین ماهواره ایرانی در مدار زمین قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد حسن نامی امروز در جمع خبرنگاران افزود: این ماهواره ها برخلاف ماهواره های سنجش از راه دور که فقط از قسمت های روشن زمین تصویربرداری می کنند، قادرند در زمانی که زمین پوشیده از ابر و یا تاریک است، تصویربرداری کنند.

نامی با بیان اینکه در حال حاضر 5 ماهواره راداری به طور روزانه تصاویر را ارسال می کنند، اظهار داشت: این ماهواره ها امواج راداری را به سطح شی ارسال می کنند که در زمان بازگشت، این امواج به دیتا تبدیل می شود. این دیتاها از طریق سایت های ماهواره ای دریافت که پس از پردازش در 4 سطح بین المللی، قابل بهره برداری خواهد بود.

رئیس سازمان جغرافیایی ماموریت این ماهواره ها را عمرانی و توسعه ای ذکر کرد و ادامه داد: ماهواره "سینا" نیز جزء این پنج ماهواره است که برای دریافت تصویر از آن استفاده می شود.

طبق گفته وی، این ماهواره با تلاش محققان داخلی و توسط پژوهشگران سازمان جغرافیایی ساخته شده است.

نامی فضا را بعد چهارم قدرت دانست و تاکید کرد: بر اساس اصول 15 گانه "آسمان باز"، کشورهایی که دارای توانایی ماهواره ای هستند می توانند از فضای ماورای جو از سطح کشورهای
مورد علاقه شان تصویربرداری کنند.

وی به اصل 7 این اصول اشاره کرد و گفت: طبق این اصل، فضا جز میراث بشری است و همه کشورها حق استفاده از آن را دارند.

رئیس سازمان جغرافیایی با بیان این که کشورهایی که فاقد ماهواره اند، کشورهای کور هستند، اظهار داشت: ایران با توجه به توانایی بسیار خوبی که در زمینه ماهواره دارد، قادر است در جهت ماموریت هایی چون توسعه و عمران کشور، دفاعی، مدیریت کشف، منابع آبی و آمایش کشور را یاری دهد.

نامی به سه لایه مختلف فضا پرداخت و ادامه داد: لایه اول در فاصله 2 هزار و 400 کیلومتری زمین است که ماهواره های سنجش از راه دور برای ماموریت های گشت، مدیریت منابع آب، جنگلداری، بیابان زدایی، توسعه شهر نشینی و ماموریت های دفاعی در این محدوده قرار می گیرند. لایه دوم در 2 هزار و 400 تا 24 هزارکیلومتری است که ماهوراه های ناوبری
  GPS، گلوناس و گالیله در این فاصله قرار دارند.

وی لایه سوم را لایه حاکمیتی دانست و گفت: این لایه در محدوده 24 هزار تا 60 هزار کیلومتری از زمین است و عمدتا ماهواره های مخابراتی در این محل مستقر می شود که ایران نیز ماهواره مخابراتی برای ارسال تصاویر در این محدوده قرار داده است.

دسته ها : هوافضا
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

دستگاه نهر کن پای درخت که توسط دکتر یونس علیزاده، عبدالله شاملو و جواد نژاد کمالی ساخته شده است، در نمایشگاه اختراعات کرواسی موفق به کسب مدال نقره شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هدف از ساخت این دستگاه کوددهی، آب دهی و جلوگیری از بالا آمدن ریشه های قطور اطراف تنه درخت است در حالی که امروزه این کار به وسیله نیروی انسانی با ابزارهایی مانند بیل انجام می شود که زمان زیادی را نیاز دارد حال دستگاه نهر کن پای درخت این کار را مکانیزه کرده است.

سرعت زیاد در عملیات کندن نسبت به کارگر، هزینه پایین نسبت به کارگر، مکانیزه کردن سیستم باغداری، کندن پای درخت و همزمان کود دادن به آن، سهولت کار با دستگاه، یکنواخت کندن خاک پای درخت و وجین کردن دور درختان در مواقع لازم از مزایای دستگاه فوق است.

در این دستگاه یک چرخ دنده 270 درجه وجود دارد پس از قرار رفتن درخت در داخل دستگاه چرخ دنده شروع به چرخیدن کرده و توسط تیغه های متصل به چرخاننده پای درخت کنده می شود.

دسته ها : کشاورزی
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386

تجهیزات لابراتواری مربوط به ساخت پروتزهای "ترموپلاستیک" برای نخستین بار در کشور طراحی توسط مهرداد دری طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نسل جدید مواد ترموپلاستیک به دلیل نشکن بودن، پیدا نبودن فلز در ظاهر دندان و سبک بودن، تحولی نوین در ساخت پروتزهای متحرک پدید آورده است.

در ساخت پروتزهای متحرک قدیمی از فلز (آلیاژ کروم و کوبالت) و آکریل استفاده می شد که وجود فلزات باعث منظره بد در ظاهر دندان و وجود آکریل به دلیل شکستنی بودن سبب کاهش استحکام پروتزهای متحرک می شد.

دسته ها : پزشکی
چهارشنبه بیست و چهارم 11 1386
X